четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Од следната недела подгответе се за големи горештини

сонцее

Последни вести

Вистински топлотен бран над Македонија доаѓа кон средината на наредната недела.
Не’ очекуваат високи температури кои во некои делови на земјата ќе достигнат и до 40 Целзијусови степени.
Таквото време ќе се задржи скоро до крајот на месецот.

Најчитани вести