вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Од среда ќе почне да се расчистува маглата, дожд во четврток и петок

magla

Поврзани вести

Според најавите на метеоролозите, од среда условите за магла ќе се намалуваат, а ќе почне да дува и умерен ветер.

За утре најавуваат значителна локална облачност, а по одделни котлини се’ уште ќе има појава на магла. Температурите утре ќе се движат од еден степен во Скопје до 11 степени во Гевгелија.

Од среда условите за појава на магла ќе се намалуваат, а веќе во четврток се очекува засилен југоисточен ветер.

Во четврток попладне и во петок ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планински места снег. Наместа врнежите ќе бидат и пообилни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести