петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Од среда негативни температур, во петок снег

zabrana-sneg-500

Последни вести

Значително заладување најавуваат метеоролозите за наредната недела. Студениот бран кој ќе ја зафати Македонија од среда, веќе во петок ќе донесе негативни утрински температури, кои ќе се движат меѓу -2 и 0 степени, а во сабота, можни се слаби провејувања на снег во утринските часови.

Темературите од среда нема да го надминат 10тиот степен а зголемената облачност ќе резултира со врнежи кои во четврток ќе бидат поинтензивни.

Најниска температура не очекува во четврток и петок. Утринските ќе се движат од -2 до 1 степен, а дневните од 7 до 10 степени.

Слично време не очекува и во пследната недела од октомври, со таа разлика што температурите ќе се намалуваат, но облачност нема да има.

До крајот на октомври, утрискитетемператури ќе одат и до -5 а максимлните дневни темпертури нема да надминуваат 7 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести