петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Од стан украдени пари и накит

nakit

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во стан на булевар „8-ми септември“.

Од станот на Г.В. (61) биле одземени пари и златен накит, со што е направена штета од  100.000 денари.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести