Македонија,Крими хроника

Од стан во Кавадарци украдено злато вредно 2.500 евра

Од стан во Кавадарци украдено злато вредно 2.500 евра

Арамија собрал златно вредно 2.500 евра од домот на кавадарчанец.

Тешка кражба се случила вчера во стан на улицата „7-ми Април“ во Кавадарци, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи. Арамија со тврд предмет успеал да ја скрши врата од домот на 34-годишниот Љ.П.

Потоа, ги пребарал собите и украл поголема количина на златни предмети проценети на 2.500 евра.

Со богатиот плен арамијата избегал. Полицијата работи на откривање на сторителот.