вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Од стан во Кавадарци украдено злато вредно 2.500 евра

Вредно злато украдено од дом на кавадарчанец.

zlato-01

Поврзани вести

Арамија собрал златно вредно 2.500 евра од домот на кавадарчанец.

Тешка кражба се случила вчера во стан на улицата „7-ми Април“ во Кавадарци, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи. Арамија со тврд предмет успеал да ја скрши врата од домот на 34-годишниот Љ.П.

Потоа, ги пребарал собите и украл поголема количина на златни предмети проценети на 2.500 евра.

Со богатиот плен арамијата избегал. Полицијата работи на откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести