понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Од такси фрлил бомба кон полицајци, тројца повредени

Според неофицијални информации, полицијата имала дојава дека кон Крушевац се движи такси возило во кое се наоѓа човек кој со закана од пиштол го натерал таксиситот да го вози.

policija-srbija

Поврзани вести

Тројца полицајци се повредени во акција за апсење на осомничени за криминал во местото Липово кај Крушевац, кога осомничениот врз нив фрлил бомба.

Според неофицијални информации, полицијата имала дојава дека кон Крушевац се движи такси возило во кое се наоѓа човек кој со закана од пиштол го натерал таксиситот да го вози.

Полицијата направила блокада и го сопрела возилото, но при апсењето Љ.А. (36) фрлил бомба од која биле повредени тројца полицајци.

Напаѓачот е од Прокупље и од порано бил познат на полицијата, а пред четири месеци излегол од затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести