недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Од училиште во тетовско украдени 17 лап топи

Училиштето во Палатица мета на арамија.

lap-top-kradec-240

Поврзани вести

Од основно училиште во тетовско арамија украл 17 компјутери.

Ноќта помеѓу неделата и понеделникот арамија провалил во основното училиште „Фан Ноли“ во тетовското село Палатица, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Арамија насилно ја отворил вратата од Кабинетот по информатика, па одземал 17 мини лап топи. Откако причинил штета од 120.000 денари избегал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести