сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре изменет сообраќајниот режим на патот Катланово – Велес

katlanovo_most

Поврзани вести

Од утре, 21 март, ќе биде воведена времена измена на сообраќајниот режим на делницата Катланово – Велес поради изведување градежни работи, осветлување на тунелите Солиште и Бел Камен.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента за што е поставена соодветна сигнализација.

Најчитани вести