петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре нестабилно со пообилни врнежи

skopje-dozd-01.11.2012-652

Последни вести

Во текот на утрешниот ден и в среда нашево подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност и нестабилна и влажна воздушна маса која ќе предизвика променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (локално над 20 л/м2) особено во северните и североисточните делови проследени со грмежи и со засилен ветер, а можна е и изолирана појава на град, локално и во форма на невреме.

До крајот на неделава во попладневните часови ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и грмежи.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести