петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 49

Од утре никаде без чадор: Наутро сонце, попладне дожд

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

dozd-cador

Поврзани вести

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 24 до 30 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 27 степени.

Во наредните денови во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а попладне со локален пороен дожд и појава на грмежи. Дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Најчитани вести