петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Од утре нова бура ќе ја потресе Европа

bura

Поврзани вести

Нова бура му се заканува на регионот на Ла Манш по невремето што беснее сега во Велика Британија, Северна Европа, во делови на Франција и дури во Италија, информира весникот „Ле фигаро“.

Новата бура го носи името Ерих. Се очекува таа да започне во утрешните ноќни часови, при што првично ќе ги зафати северните делови на Франција, каде се најавуваат ветрови со брзина од 100 километри на час.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести