недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Од утре освежување: Метеоролозите најавуваат дожд и пониски температури

dozd

Поврзани вести

Под влијание на влажен бран од Медитеранот утре и во петок времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, во јужните делови проследени со грмежи, се вели во вонредната прогноза од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пообилни врнежи се очекуваат во ноќта четврток спрема петок, кога се очекува за 12 часа локално да наврнат над 20 литтри на метар квадратен. Температурата позначително ќе опадне, во петок ќе се движи од 16 до 22 степена, а потоа ќе биде во благ пораст.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд со послаб интензитет, проследени со ретки грмежи.

Во петок и сабота ќе дува умерен, а на места повремено засилен северозападен ветер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести