четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 0

Од утре попладне пороен дожд и грмежи, викендов затоплување

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови.

Поврзани вести

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови.

Во четврток и петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе биде на повеќе места, особено во западните делови од земјава. За време на викендот ќе биде претежно стабилно и потопло.

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен, а во горниот тек на Повардарието и во Пелагонија повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. УВ=7

Најчитани вести