понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре пороен дожд и грмежи

dozd

Поврзани вести

Утре претпладне не очекува сончево време со умерена облачност, а попладне нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.

Пообилни врнежи ќе има во среда, кога на места ќе наврнат над 30 литри на метар квадратен и ќе дува засилен ветер. Потоа до сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести