среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре, пороен дожд и пад на температурата

dozd-07

Поврзани вести

Од утре попладне ќе има значителна промена на времето со нестабилност, поројни врнежи и пад на температурата.

Пообилни врнежи ќе има во среда, кога на места ќе наврнат над 30 л/м2 и ќе дува засилен ветер.

Потоа до сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести