Македонија

Од утре, пороен дожд и пад на температурата

Од утре, пороен дожд и пад на температурата

Од утре попладне ќе има значителна промена на времето со нестабилност, поројни врнежи и пад на температурата.

Пообилни врнежи ќе има во среда, кога на места ќе наврнат над 30 л/м2 и ќе дува засилен ветер.

Потоа до сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.