среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Од утре посвежо, со грмотевици и дожд

Врнежите на места ќе бидат пообилни (над 25л/м2), особено во среда, кога ќе има позначителен пад на температурата, па на планините и на повисоките места ќе има врнежи од снег.

download (5)

Поврзани вести

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне со слаб јужен ветар. Максималната температура ќе се движи од 16 до 23 Целзијусови степени.

Од утре попладне до петок ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи.
Утре во јужните делови ќе има пороен дожд и грмежи. Врнежите на места ќе бидат пообилни (над 25л/м2), особено во среда, кога ќе има позначителен пад на температурата, па на планините и на повисоките места ќе има врнежи од снег.
Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од северен правец.

Постепено стабилизирање на времето со пораст на дневната температура се очекува за време на викендот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести