четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 47

Од утре повторно топло време

Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

soncevo-10-17068

Последни вести

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР.

Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Вторник се очекуваат температури до 35 степени, среда до 36, четврток и петок до 37, додека во сабота до 38 степени.

Најчитани вести