сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 44

Утре очекувајте снежна покривка

Врнежите ќе бидат со променлив интензитет.

sneg

Поврзани вести

Од утре, во поголемиот дел од земјава се очекуваат обилни врнежи од снег и формирање снежна покривка.

Врнежите ќе бидат со променлив интензитет.

Кон крајот на утрешниот ден на некои места врнежите од снег ќе преминат во дожд, а интензитетот постепено ќе се намалува.

Најчитани вести