четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Од утре стартува новата автобуска линија до Македонско село

Автобусот ќе поаѓа од Транспортен центар

besplaten-vlez-i-avtobus-od-gradot-za-posetitelite-na-makedonsko-selo-251534

Последни вести

Од утре започнува да сообраќа пробната линија бр.28 од Транспортен центар- Македонско село.

Трасата на движење ќе биде- Транспортен центар, булевар Кузман Јосифовски Питу, булевар Кочо Рацин, улица 11 Октомври, улица Димитрие Чуповски, булевар Климент Охридски, булевар Партизански Одреди, улица Московска, улица Војвода Васил Чакаларов, улица Козле, Македонско село.

Makedonsko-selo-7-750x461

Возен ред – делничен:

– Транспортен центар: 7.10; 10.30; 12.10; 17.20; 19.00; 21.00; 22.40;

– Македонско село: 8.00; 11.20; 13.00; 18.10; 19.50; 21.50; 23.30; 1.15.

trasa-jsp

 

Најчитани вести