сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Од утре тридневна жалост во Србија

srbija

Поврзани вести

Српската Влада во Србија прогласи тридневна жалост поради големиот број жртви од катастрофалните поплави кои ја зафатија земјата.

Српскиот премиер Александар Вучиќ истакна дека очекува в петок да биде укината вонредната состојба на подрачјето на Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести