сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Од утре тропски температури

29042013151744_toplo-vreme-toplomer

Последни вести

Подрачјето на Македонија од утре постепено ќе потпадне под влијание на многу топла воздушна маса од југ, која во наредните  денови ќе услови повисоки дневни температури од просекот за овој  период од годината, соопшти УХМР.

Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога на повеќе места температурата ќе надмине 34, во југоисточните  делови можно е да достигне и до 38 степени.

УВ индексот за овој период ќе има многу висока вредност меѓу 8 и 9.

Најчитани вести