понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Од утре зимски режим на движење низ „Јасен“

jasen1

Последни вести

Од утре почнува зимскиот режим на движење низ националниот парк „Јасен“.

На патниот правец од Скопје кон Македонски Брод низ Јасен ќе биде дозволено движење од 7:30 до 8:30 часот и од 14:30 до 15:30 часот, а обратно од Македонски Брод кон Скопје од 06:00 до 07:00 и од 16 до 17 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести