петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Од утрово камиони од „Евзони“ може да влегуваат во Грција

Во моментов се' уште во меѓупросторот се наоѓаат околу 70-80 товарни возила кои чекаат за влез во Р.Грција.

камиони

Последни вести

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утринава од 9:30 часот, грчките погранични органи на граничниот премин Евзони почнаа да пропуштаат тешките товарни возила кои чекаа за влез во Грција во меѓупросторот поради забраната за движење предизвикана од лошите временски услови и состојбата на патиштата.

Во моментов се’ уште во меѓупросторот се наоѓаат околу 70-80 товарни возила кои чекаат за влез во Р.Грција.

Исто така Министерството за внатрешни работи известува дека на ГП Дојрани сеуште трае забраната за влез на товарни возила во Грција.

Најчитани вести