петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Од вторник пад на температурите и дожд

Од втоник студено време проследено со дожд.

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Радувајте му се на утрешното сонце, бидејќи од вторник следи заладување со дожд и снег.

Според метеоролозите, времето во Македонија утре  ќе биде сончево и потопло со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје и околината не очекува сончево време со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Од вторник попладне се очекува промена на временската состојба. Ќе има нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, силен ветер и нагло опаѓање на температурата.

До средината на наредната недела ќе преовладува претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините се очекува врнежите да бидат од снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести