понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Одбележување 100 години од Првата светска војна

prva-svetska-vojna-02

Последни вести

Стогодишнината од почетокот на Првата светска војна денеска ќе биде одбележана во Министерството за надворешни работи.

На свеченоста во присуство на дипломатскиот кор ќе се обратат министерот Никола Попоски и амбасадорот на Франција Лоранс Оер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести