петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Одбележување на 45 години од основањето на Друштвото за патишта во Македонија

patista

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе присуствува на свеченоста по повод 45 години од основањето на Друштвото за патишта во Македонија, како стручна асоцијација на сите градежни инженери по патишта во земјаца.

Настанот ќе се одржи на Градежниот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ со почеток од 11 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести