сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одбележување на Денот на полицијата

policija1-630x420

Поврзани вести

Со низа пригодни манифестации денеска во Центарот за обука на кадри во Идризово ќе се одбележи “ Денот на македонската полиција.

Во рамки на Денот на полицијата ќе биде положено цвеќе пред споменикот на паднатите припадници на МВР, како и низа други манифестации: крводарителни акции, посета на Домот за деца без родителска грижа “11 Октомври“, домот за донечиња и мали деца во Битола, а свое обраќање пред присутните ќе има министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести