среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одбележување на Европскиот ден за меѓугенерациска солидарност

Kamatica-1

Поврзани вести

По повод одбележувањето на Европскиот ден за меѓугенерациска солидарност, здружението „Доблест“ денеска органзиира Меѓугенерациски хепенинг.

Воведно обраќање на настанот,  што ќе се  одржи во ЈЗУ Геронтолошки завод „13 Ноември“, оддел „Мајка Тереза“ во Злокуќани, ќе има  д-р Ленче Нелоска, директорка на Геронтолошкиот завод.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести