четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одбележување на три години од основањето на ФИНКИ

ristovski

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска во Драмскиот театар во Скопје, ќе се обрати на свеченоста по повод три години од основањето на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, на којашто ќе бидат доделени и дипломите на дипломираните и магистрираните студенти, како и наградите за најдобрите студенти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести