среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Одбојкарите два пати подобри од Габрово

odbojkari-golema

Поврзани вести

Машката одбојкарска репрезентација во која недостигаат неколку искусни репрезентативци, како круна на еднонеделните подготовки во Пробиштип одигра два контролни натпревари со бугарскиот претставник во ЦЕВ купот, тимот на Габрово и славеа со максимални 3:0 во сетови. Во нашата селекција на денешниот натпревар се истакнаа Вук Карановиќ со 16 поени, односно капитенот Никола Ѓоргиев со 15 поени, додека забележителен учинок имаа и Ристо Николов и Александар Милков, кои запишаа по 13 поени.
“Радува фактот што константно го држиме темпото и не дозволуваме падови во играта што може да се види и по резултатот. На најдобар можен начин го искористивме кусото време и мислам дека сме подготвени, добро е што влеговме и во натпреварувачка форма” , вели селекторот Жарко Ристоски.
Одбојкарите од 3- 5 јануари во Ниш е ќе играат во квалификациите со селекциите на Србија, Словенија И Португалија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести