петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 66

Одбраната на Заев бара изземање на обвинителот во „Поткуп“

Причината за таквото барање е поради тоа што адвокатите на Заев претходно поднеле кривична пријава против Милошевски, при што Специјалното јавно обвинителство ги информирало дека се постапува по предметот.

untitled

Последни вести

Одбраната на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој е обвинет во случајот „Поткуп“ побара изземање на јавниот обвиниел, Владимир Милошевски.

Причината за таквото барање е поради тоа што адвокатите на Заев претходно поднеле кривична пријава против Милошевски, при што Специјалното јавно обвинителство ги информирало дека се постапува по предметот. Одбраната на Заев бара се додека СЈО не се произнесе за делата да се стопира постапката за случајот „Поткуп“.

Заев во овој судски процес е обвинет за барање мито од струмички бизнисмен.

Најчитани вести