понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Се одбрани од вооружен грабеж со вода!?

grabezz-voda

Поврзани вести

Ова видео на кое се гледа како еден продавач се одбрани од вооружен грабеж со вода, стана вистински хит на интернет, а продавачот е пофален за неговата храброст.

На снимката од безбедносните камери се гледа Џоан Рајт, која е облечена во темна облека, како фрла тегла со вода, во човекот вооружен со нож.

Имено, крадецот со нож се обидел да изврши разбојништво и да ја ограби продавницата. Погледнете како продавачката успеа да се одбрани од вооружен грабеж со вода.

Најчитани вести