сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Одиграни натпреварите од првото коло во женската ракометна Лига на шампиони

Изминативе три дена беа одиграни дуелите од првото коло од групната фаза од женската Лига на шампионите што беше комплетирано синоќа.

99909374

Поврзани вести

На осумте натпревари домашните екипи победија на шест, а еден дуел заврши нерешено (во Скопје Вардар – ФТЦ), додека имаше и една победа на гостинска екипа (Савехоф).

Резултати на натпреварите од 1.коло:

А група: Будуќност – Мец 21:19 и Турингер – Гласверкет 24:16.

Б група: Вардар – ФТЦ 27:27 и Астраханочка – Лајпциг 27:24.

Ц група: Букурешт – Ростов Дон 24:21 и Ѓер – Митјиланд 31:19.

Д група: Ларвик – Савехоф 22:25 и Есбјерг – Крим 35:25.

Најчитани вести