среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 17

Одлично расположение меѓу ракометарите во Мец (ФОТО)

Капитенот Кирил Лазаров направи утринско селфи на доручекот, најавувајќи дека ова е ден за почеток на нов Мундијал.

Последни вести

Македонските ракометари се подготвени и одлично расположени пред денешниот меч против Тунис, на стартот од Светското првенство во Франција.

Капитенот Кирил Лазаров направи утринско селфи на доручекот, најавувајќи дека ова е ден за почеток на нов Мундијал.

Покрај Кире, на масата се и сите оние од кои се очекува да бидат главните носители на товарот на планетарниот собир. Ние само можеме да им посакаме вакво селфи, во победнички стил, да има и од соблекувалната, по средбата со Тунис.

Најчитани вести