понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Одложен штрајкот на грчките железничари

zelezn

Последни вести

Вработените во грчката железница и приградските линии го одложија 24-часовниот штрајк закажан за утре, до 6 јули, јави дописникот на МИА во Атина.

Одлуката за одлагање на штрајкот доаѓа откако Грчкиот фонд за развој соопшти дека го продолжува рокот за собирање понуди за продажба на 100 проценти на грчките железници Траиносе.

Најчитани вести