понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Одложено прскањето против комарци во Скопје

avionsko-prskanje-protiv-komarci-vo-ohrid-dojran-i-cheshinovo-obleshevo

Последни вести

Градот Скопје ги информира граѓаните дека најавената  авионска и терестрична дезинсекција против комарци која требаше да се одржи во период од 23.04.2016 до 28.04.2016 година е прекината заради влошување на временската состојба.

Кога временските услови ќе бидат поволни и ќе може да се реализација дезинсекцијата, граѓаните ќе бидат дополнително известени.

Најчитани вести