понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Повторно одложено судењето за „Дива населба“

удењето за „Дива населба“ беше одложено поради тоа што на адвокатите не им беше дозволено да влезат во големата сала на Врховниот суд, во која беа спроведени сите 37 обвинети, јавува Телеграф.мк.

divo-naselje-24-Custom-740x492-640x426

Поврзани вести

Судењето за „Дива населба“ беше одложено поради тоа што на адвокатите не им беше дозволено да влезат во големата сала на Врховниот суд, во која беа спроведени сите 37 обвинети, јавува Телеграф.мк.

Обвинителката Вилма Русевска изјави дека судењето се одлага за 6 јуни, а како причина за одложувањето наведе дека е тоа што судската полиција од Врховниот суд не им дозволила влез во салата.

Најчитани вести