среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 11

Одложете го патувањето за Грција, Евзони блокиран

Грчките земјоделци најавија блокада на граничниот премин Евозни меѓу Македонија и Грција и нема информации колку таа би траела. Доколку планирате патување за Грција одложете го или користети ги граничните премини кај Дојран и Меџитлија.

bogorodica-granica

Поврзани вести

Грчките земјоделци денеска ќе го блокираат граничниот премин Евзони, во рамки на протестите против владините политики на Грција.
Македонското Министерство за надворешни работи информира дека се очекува блокирањето на граничниот премин да започне околу пладне и оти нема информација колку ќе трае блокадата.

Најчитани вести