петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одложен концертот пред Центарот на холокаустот

Lod

Последни вести

Поради технички причини концертот на „The Young Band of Lod“ од Израел, кој требаше да се одржи денеска со почеток во 19 часот на платото пред Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија, се откажува, известија од Центарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести