среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Одложен мечот Кличко-Пулев

Kubrat-Pulev

Последни вести

Бугарскиот професионален боксер, Кубрат Пулев, денеска не го криеше своето разочарување поради откажувањето на мечот со светскиот шампион во тешка категорија, Владимир Кличко. Украинецот се пожали на повреда на бицепсот на левата рака и поради тоа неговите менаџери го одложија долго очекуваниот дуел.

„Бог гледа и не заборава! Јас имам чиста совест и се обидувам да го задржам спокојството. Немав трпение да дојде мечот, но сега ќе стиснам заби, затоа што не постои сила која ќе ме спречи да го направам она што сум го започнал“, изјавил Пулев за бугарските медиуми.

Засега не е официјално потврдено кога ќе се одржи мечот кој беше закажан за 6. септември во Хамбург, а се шпекулира со датумот 15. ноември.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести