вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Одложен натпреварот меѓу Лирија и МЗТ Скопје

mzt-lirija

Последни вести

Натпреварот кој требаше да го одиграат македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје и Лирија во рамките од полуфиналето на плејофот во домашното првенство е одложен за во четврток ( 22 мај).

Оваа информација беше потврдена и од страна на Македонската кошаркарска федерација ( МКФ), која откри дека одлуката е донесена на барање на МВР.

Причината за одложување на натпреварот е стравувањето од инциденти по синоќешната трагедија што се случи во населбата Ѓорче Петров . Заради ова Лирија и МЗТ Скопје натпреварот ќе го одиграат во четврток, додека второто полуфинале меѓу Работнички и Кожув ќе се одигра вечерва со почеток во 19.30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести