четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Одложена утринската сесија на сириските мировни преговори во Женева

zeneva 2 sirija

Поврзани вести

Утринската сесија на сириските мировни преговори во Женева е одложена, бидејќи специјалниот претставник на Обединетите Нации и Арапската лига за Сирија, Лахдар Брахими, одржува средба со заменик министерот за надворешни работи на Русија, Генадиј Гатилов, пренесе „РИА Новости“, повикувајќи се на извори блиски до преговорите.

„Утринската сесија се’ уште не е започната, бидејќи Брахими е на средба со Гатилов“, пренеле изворите.

Во исто време од седиштето на ОН во Женева не ги потврдуваат информациите за разговори меѓу Брахими и Гатилов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести