недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Одложено судењето Канческа Милевска – Шилегов

sud

Поврзани вести

Закажаното за утринава рочиште каде е тужен портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов од страна на министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска се одложи по трет пат.

Причината за одложувањето е тоа што судијката е на обука.

Следното соочување е закажано за 21 јануари наредната година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести