Македонија

Одложено судењето Канческа Милевска – Шилегов

Одложено судењето Канческа Милевска – Шилегов

Закажаното за утринава рочиште каде е тужен портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов од страна на министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска се одложи по трет пат.

Причината за одложувањето е тоа што судијката е на обука.

Следното соочување е закажано за 21 јануари наредната година.