понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одложено судењето Канчевска Милевска – Шилегов

kan;evska

Последни вести

Поради отсуство на судијката се одложи рочиштето за случајот во кој министерката Елизабета Канческа-Милевска го тужи за клевета портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, во врска со изградбата на новиот театар.

Сослушувањето на странките е закажано за 5 ноември.

Денеска, напладне треба да се одржи рочиштето по тужбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески против претседателот на огранокот на СДСМ во Битола, Васко Ковачевски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести