петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одложено судењето на Младиќ

_53018004_mladic

Поврзани вести

Обвинетиот во Хаг, Ратко Младиќ и ова утро не се појавил во судницата на трибуналот поради болест.

Како и во понеделникот, продолжувањето на судењето на Младиќ е одложено затоа што обвинетиот за геноцид и најтешки воени злосторства во Босна и Херцеговина не се одрекол од правото да присуствува на процесот.

Новите информации за здравствената состојба на Младиќ не се достапни за јавноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести