недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Одложено судењето на Верушевски за недозволено држење на оружје

verusevski

Последни вести

Одложен е почетокот на судењето за недозволено држење оружје и распрскувачки материјали против Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски.

Според МВР, при претрес во домот на Верушевски биле пронајдени два пиштола за кои, како што тврдат, не поседувал дозвола.

Судењето беше одложено поради отсуство на адвокатите. Почетокот на судењето е презакажано за 4 јуни.

Најчитани вести