четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Одложено судењето за кражбата во Музеј на Македонија

muzej na makedonija

Поврзани вести

Одложено удењето за кражбата во Музејот на Македонија која се случи во ноември минатата година.

Ова следува  на барање на одбраната, која посочи дека  не ги добила доказите  добиени во предистражна постапка.

Новото рочиште  е закажано за еден месец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести