недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одложено судењето за матурантот Ангел од Ѓорче

angel-sud (1)

Последни вести

Поради ангажман на адвокатот на обвинетиот Насер Е. за убиството на Ангел Петковски почеток на судењето беше одложен.

Како што пренесува Телеграф судијата истакнал дека адвокатот Ангел Ѓоргиев имал друг предмет во одделот за организиран криминал.

Судењето е презакажано за 21 јануари.

Најчитани вести