недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 28

Oдлуката на Меси по поразот од Чиле ја шокира јавноста

Меси го загуби и четвртото големо финале, трето во последните три години. Очигледно фрустрацијата кај 29-годишниот играч е голема, па веднаш по мечот со Чиле изјави дека се повлекува од националниот тим.

messi-lajonel

Поврзани вести

Меси го загуби и четвртото големо финале, трето во последните три години. Очигледно фрустрацијата кај 29-годишниот играч е голема, па веднаш по мечот со Чиле изјави дека се повлекува од националниот тим.

Тоа е тоа. Завршив со националниот тим. Ова беше четврто финале. Да победам беше нешто што најмногу сакав, но не успеав, тоа е тоа. Тагата е огромна, боли кога не можете да бидете шампион, изјави Меси за аргентинска телевизија по мечот.

Многумина веруваат дека ова е изјава на Меси дадена во афект по поразот. Тој има 29 години и сѐ уште има шанса да освои голем трофеј со националниот тим, па не се исклучува можноста тој да се предомисли. Меси загуби три финалиња на Копа Америка 2007, 2015 и 2016 година и едно на Светското првенство, во 2014 г. од Германија.

Најчитани вести