Одобрено обвинението за „Титаник 2“

270

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“, што се однесува на изборни нерегуларности.

Во случајот осомниечени се поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими, и Сашо Срцев, како и петмина судии од Управниот суд. Се товарат за злоупотреба на службената положба и овластувањето поврзано со изборните нерегуларности.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.